Čo Vám prinesie pobyt na tatranských svahoch?

 

Jedinečné spojenie neurorehabilitácie, získanie nových zručností a nádherné zážitky!

 

Experti v ADELI sa tentoraz zamerali na nadstavbu neurorehabilitácie v ADELI Medical Center v Piešťanoch. Počas 6 dní čaká deti i dospelých so zdravotným znevýhodnením unikátne lyžovanie s terapeutickými pomôckami a špeciálne vyškolenými lyžiarskymi inštruktormi. Ubytovanie je naplánované v pohodlnom tatranskom hoteli s vysokou mierou bezbariérovosti, ako aj pestrou stravou.

Pobyt v horách je pre dieťa či dospelého so špeciálnymi potrebami/ zdravotným znevýhodnením prospešný niekoľkonásobne. Keď je navyše spojený s terapiou na čerstvom vzduchu, výsledkom je zocelenie na tele i duši.

Podobne ako komplexná a intenzívna multidisciplinárna terapia v ADELI spočíva aj program ADELI ON SKI v účinku pohybu končatín na zvyšovanie funkčnosti mozgu. Nové prostredie a uzavretejšia menšia skupina klientov, rodičov a terapeutov iniciujú komunikáciu a podporujú vôľové vlastnosti. Terapeutické lyžovanie je spojené s pocitmi šťastia i hrdosti. Hipoterapia a plávanie podporujú koncentráciu, uvedomovanie si vlastného tela a zmyslové vnímanie. Zlepšujúce držanie tela má vplyv na svalstvo trupu a tváre, čím sa zlepšuje hltanie i reč. Skrátka neprídu ani terapie, ktoré uvoľňujú organizmus po fyzickej námahe: masáže a zábaly.

Pozývame Vás objavovať, čo všetko dokážete! Získanie nových zručností, osvojenie si lyžiarskych základov, schopnosti ponárať sa i udržať sa na hladine, či získať dôveru v krásne zviera – to všetko sa za priaznivých podmienok dokáže naučiť každý z nás.

Prečítajte si viac a vyskúšajte nový program ADELI ON SKI!

Termíny pobytov začínajú od 13. januára 2020 a sú ideálnym spojením intenzívnej terapie a zdravého odpočinku. Program prirodzene koncipujeme a takisto odporúčame aj ako rodinnú dovolenku.

 

LYŽOVANIE S TERAPEUTMI – lyžovanie s pomôckami a inštruktormi

zlepšuje koordináciu a postoj tela, rovnováhu, orientáciu v priestore

a zmyslové vnímanie. Fyzická aktivita posilňuje oblasť

trupu, krku a tváre, zlepšuje dýchanie, čím sa zlepšuje i reč.

A ako všetci vieme, rečou a komunikáciou sa skvalitňuje sebavedomie človeka a jeho všeobecná spokojnosť. Dieťa i dospelý sa vďaka opore lyžiarskych topánok i kompenzačných pomôcok na udržanie rovnováhy, dokáže naučiť samostatnejšie ovládať svoje pohyby. Vedenie terapie je hravé a zábavné, čo ešte viac umocňuje samotný športový zážitok zo zlyžovania miernej zjazdovky!

 

Lyžovať budeme na zasnežených svahoch Jasná.

HIPOTERAPIA – terapia na koni

Jazdou na koni sa okrem regulácie svalového napätia prehlbuje a koordinuje pravidelné dýchanie, stimuluje sa uvedomenie si vlastného tela, zlepšuje sa pohyblivosť kĺbov a eliminuje sa stres. Prekonanie strachu je prirodzenou súčasťou terapie, ktorá je vedená citlivo a s ohľadom na možnosti rozvoja pohybu konkrétneho klienta.

HYDROKINEZIOTERAPIA – terapia pohybom vo vode

Fyzickými cvičeniami vo vode sa eliminujú účinky gravitácie. Voda pôsobí svojim chemickým zložením a teplotou preventívne a liečivo. Naše ADELI terapeutky si dokážu získať dôveru aj dieťaťa, ktoré má pre vodou veľký rešpekt. V atmosfére istoty sa pacient uvoľní a vníma vodu ako pomocníka.

MASÁŽE a ZÁBALY zlepšujú prekrvenie pokožky, regenerujú svaly a podporujú v deťoch i dospelých pocit uvoľnenia a bezpečia.

Program vo voľnej prírode je nadstavbou 2-týždňových neurorehabilitačných intenzívnych pobytov. Rovnako ako v piešťanskom  ADELI Medical Center sa pacientovi venujú fyzioterapeuti s rôznymi druhmi odborného zamerania. Na mieste je i koordinátor, zabezpečujúci hladký organizačný priebeh pobytu. V cene pobytu je zahrnuté ubytovanie a 36 terapeutických jednotiek za pobyt:

2 hodiny terapeutického lyžovania denne, 1 hodina hydrokinezioterapie denne, ½ hodina hipoterapie denne, celotelová masáž i zábal.

Program ADELI ON SKI sa uskutoční v termínoch od 13.januára do 20. februára 2020.

Cena pobytu pre 2 osoby vrátane plnej penzie je 1900 EUR. Cena pobytu pre ďalšiu osobu je 54,-€ /noc + plná penzia.

V cene sú zahrnuté i prípadné cestovné náklady v rámci pobytu: transfer na zjazdovku a pod.

Máte záujem?

Neváhajte zavolať 00421 33 79 15 900

Informáciu o Vašom záujme a žiadosť o prihlášku prosím píšte na info@adelicenter.eu

SDÍLET: